Sklo

 

Izolační skla pro plastová okna

Sklo je nejdůležitější a největší částí plastového okna, která určuje svou největší plochou míru tepelné izolace plastového okna. Skla pro zasklenní plastových oken jsou použita nejčastěji dvojskla (dithermální skla) ve složení sklo mezera (vymezená rámečkem ) a sklo.

Izolace skla je dána dvěmi faktory. Mechanická izolace sklo je vnitřní pokovené .Plynný meziskelní prostor je napuštěn plynem argonem nebo kryptonem . Tyto izolace zajištují izolaci dvojska (dithermu) k- 1,3 až 1,0 W/m2. Při použití trojskel je možné dosáhnout izolaci až k – 0,7 W/m2 , tyto skla mají nevýhodu ve větší hmotnosti proto je nutné volit okna s možností otvírání a vyklápění vzhledem k váze trojskel menší . Skla je možné použít i s izolacé k- 0,5 W/m2 , tyto skla jsou vyrobená ve složení sklo – meziskelní rámeček – fólie(tepelně izolační) – sklo( tepelně izolační).

Další důležitou vlastností skel je meziskelní rámeček, který distancuje skla, dříve používaný hliníkový rámeček je v dnes většinou nahrazen nerezovým nebo plastovým rámečkem, který má menší teplnou vodivost a tím i větší teplný odpor izolačních skel .Hlavní předností teplých rámečků je menší rosný bod , který je oproti hliníkovým rámečkům má menší rosení oken při venkovních teplotách hluboko pod bodem mrazu .

STANDARTNÍ IZOLAČNÍ DVOJSKLA

Izolační dvojsklo je konstruováno ze dvou tabulí plaveného skla v tloušťkách, odpovídajících funkčním a mechanickým nárokům, jejichž vzdálenost vymezuje různě široký, dutý distanční hliníkový rám plněný vysoušecím prostředkem, který zabraňuje kondenzaci vodních par mezi skly. Obvodové spojení tabulí skel a distančních rámů je provedeno adhezním, trvale plastickým tmelem, který funguje jako bariéra proti pronikání vlhkosti do meziprostoru izolačního skla. Vnější obvod tabulí skel a distančních rámů je vyplněn trvale pružným tmelem s výbornými fyzikálně mechanickými vlastnostmi. Celá konstrukce vytváří hermetické uzavření dutiny mezi tabulemi skel.

Aby mohlo izolační sklo plnit rozmanité funkce, kombinují se různé druhy skel, čímž lze zajistit: zesílenou tepelnou izolaci, funkci zvukově izolační, funkci bezpečnostní a funkci protisluneční.

V posledních letech prodělal vývoj nových high-tech skel obrovský rozmach. Nová dokonalá generace izolačních skel je dnes již neodmyslitelnou součástí moderní výstavby. Tato nová generace pokovených skel otevírá stavebníkům nebo renovátorům velké možnosti.

Schéma izolačního skla
 • a – sklo
 • b – vzduchová dutina
 • c – distanční rám
 • d – vysoušecí prostředek
 • e – trvale plastický tmel
 • f – trvale pružný vulkanizující tmel

Správným výběrem okenního skla můžete:

 • výrazně snížit náklady na vytápění
 • přispět ke snížení zatížení životního prostředí emisemi oxidu uhličitého
 • zajistit příjemné klima bytu i v blízkosti oken
 • chránit svou rodinu před úrazem v důsledku prasknutí skla
 • redukovat hlukovou zátěž ve svém bytě
 • účinně ochránit svůj dům před nevítanými návštěvníky
 • zabránit nadměrnému ohřívání prostor bytu slunečními paprsky.

Naše velká škála výrobků umožňuje optimální přizpůsobení prosklených ploch typu a poloze Vašeho domu a Vašim individuálním představám o bydlení.

Naše izolační skla vycházejí ze základních výrobků CLIMALIT a CLIMAPLUS. Speciálním funkcím odpovídají vlastní výrobní značky. Všechna naše izolační skla splňují zákonem stanovený minimální standard pro novostavby a rekonstrukce budov. Ve většině případů naše výrobky tyto zákonné požadavky výrazně překonávají.